פורסם על ידי: רועי בר-און רוטמן | 1 בדצמבר 2009

מוזיקת לילה זעירה

כפי שידוע לקוראיו של הבלוג, אשתי ואני איננו רואים תמיד דברים באותו האופן. פרשת הדולפין היא דוגמא לכך, וגם פרשת כתמי הרורשאך. אולם, פה ושם אנחנו מצליחים לגשר על הפערים בינינו ולהגיע להסכמות אשר כולם מרוצים מהן.

כמו הרבה זוגות נשואים, חלק מהשיחות שאשתי ואני מנהלים עוסקות באופן שבו נגדל את ילדינו, לכשיוולדו. שאלות של חינוך, הקניית ערכים והרחבת השכלה ואופקים הן שאלות שמתעוררות באופן תדיר. באחת מהשיחות האלה, עלתה לדיון שאלת חשיפת ילדינו, עוד בהיותם עוברים, למוזיקה. כידוע, קיימת אמונה רווחת לפיה השמעת מוזיקה קלאסית לעובר עשויה לסייע להתפתחותו השכלית. לכל הפחות, טוענת אשתי, הילד יגדל לאהוב את מוצרט.

אני, כנראה, תופס את המושגים "הקניית ערכים" ו"הרחבת אופקים" בצורה מעט שונה, ואולי רחבה יותר. על כן, הבעתי את הסכמתי המלאה לכך שאשתי, בבוא העת, תשב ליד מערכת הסטריאו שלנו ותקשיב, יחד עם העובר, למוזיקה קלאסית. עם זאת, הבהרתי שגם הצד שלי במשפחה צריך לקבל את ההזדמנות שלו לעסוק באינדוקטרינציה של הילד, ועל כן דרשתי (וקיבלתי) את הסכמתה לשבת מול מסך המחשב ולצפות, פעם אחר פעם, גם בפסגות אחרות של הקיום האנושי.


Responses

  1. אתה אכן מורה ומחנך דגול. ילד שגדל על סולשיאר יהיה מחונך עשרות מונים מילד שגדל על מורשת הנרי או זולה.

  2. הפעלתי את שני הסרטים במקביל. האזנתי לסאונד של הראשון וצפיתי בויז'ואל של השני. זה מדהים! מוצרט התאים כל תו ותו למצב במגרש!

  3. אפשר לחשוב שאשתך אוהבת רק מוזיקה קלאסית…

  4. אחת שיודעת,
    ראשית, ברוך בואך. שנית, זה רע אם יחשבו שאשתי אוהבת רק מוזיקה קלאסית? אני מזכיר לקוראים שכבר עלתה בעבר העובדה שמוצאה של אשתי הוא מעיירה דרום-בווארית מסויימת. זה אומר שחזקה עליה שהיא אוהבת מוזיקה קלאסית ואת "ג'ינגיס חאן".

  5. יהיה מעניין להפגיש את אשתך עם אשתו של סייד קשוע

  6. זה לא יפה להגיד שאני לא קיים. זה עוד פחות יפה להגיד שאשתי לא קיימת.

  7. […] באיזו לשון להתייחס לגיברת, וזה לא משפיע כהוא זה על החלטות פדגוגיות שקיבלנו בעבר. קטגוריות: הגלריה, משפחה שכזו, עברית קשה שפה תגים:easter […]


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: