פורסם על ידי: רועי בר-און רוטמן | 9 בנובמבר 2014

העדפה מתקנת

בשנת 1938 תבע אדולף היטלר מממשלת צ'כוסלובקיה שתאפשר את סיפוחו של חבל הסודטים, חבל ארץ ממזרח לגבולה הבינלאומי של גרמניה, שהיה תחת ריבונות צ'כוסלובקית, לגרמניה. תביעתו של היטלר נשענה על הנימוק שהגרמנים החיים בחבל הסודטים אינם נהנים משוויון זכויות. לכן, טענה גרמניה, יש לפעול להשוואת זכויותיהם של הגרמנים תושבי חבל הארץ ההוא לאלו של הגרמנים תושבי הרייך גופו, וזאת באמצעות החלת הריבונות הגרמנית עליו.

-=-

בשנת 2014 אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק שיזמו ח"כ (ופעילת זכויות האדם הידועה) אורית סטרוק ועמיתה יריב לוין, לפיה כל חקיקה עתידית של הכנסת תוחל באופן אוטומטי, באמצעות צו של המפקד הצבאי, גם על האזרחים הישראלים ביהודה ושומרון, חבל ארץ הנמצא מזרחית לגבולה הבינלאומי של ישראל. יש לי שתי הערות קצרות על ההצעה הזו (שעוד ארוכה הדרך עד שתהפוך לחוק, ואישית אני מאמין שלעולם לא תגיע אפילו לקריאה שניה ושלישית).

ראשית, צודקת ח"כ סטרוק באומרה, בדברי ההסבר להצעה, שיש להשוות בין הנורמות החלות על אזרחי מדינת ישראל ללא קשר למקום מושבם. לכן, אציע לסטרוק לפעול להחלת החוק הישראלי גם על ניו יורק וברלין, ויפה שעה אחת קודם.

שנית, צודק גם השר אורי אריאל, שאמר בישיבת ועדת השרים כי יש פה אפליה בוטה כנגד תושבי מדינת ישראל, שהחוק הישראלי אינו חל עליהם. אלא שכבוד השר שוכח שמי שגר ביהודה ושומרון, בדיוק כמו מי שגר בברלין, יכול שיהיה אזרח ישראלי, אבל תושב של מדינת ישראל הוא ממש לא.

-=-

ומלבד זאת אני סבור שיש להפיל את ממשלתו של בנימין נתניהו.


Responses

  1. ויפה שעה אחת קודם!


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: